... Životní styl

o bydlení, interiéru,dekorace,dezingu,stavbě,hobby i zahradě. Inspirace a nápady pro volný čas...
Rady, tipy a návody pro každou ženu,ale i muže,vše ohledně domácnosti, zahrádky, domácích zvířat, úklidu, vybavení domácnosti, pokojových květin, přírody. Kuchyňské vybavení, dřevěné a plovoucí podlahy, linolea, dlažba, malování pokojů, rady a fígle na úklid, mytí oken…
Jak si zřídit zahrádku na balkóně, truhlíky a květiny
…Tvoření, ruční práce,výzdoba bytu...


Červen 2018

PURISMUS

2. června 2018 v 17:21 | eva |  STYL
Méně znamená více. I tak by se dala ve zkratce vyjádřit podstata puristického stylu. Purismus si nehraje na okázalost, ale umožňuje vyniknout jednotlivým nábytkovým kouskům i ostatnímu zařízení díky svému jednoduchému pojetí.


Je tedy jasné, že puristický styl nebude pro ty, kteří si potrpí na ozdoby a různé doplňky.
Naopak ho ocení všichni, kterým vyhovují volné plochy, velkorysost, monochromatické barvy a téměř meditativní atmosféra oproštěná od rušivých elementů, které odvádějí naši pozornost. Ke slovu se dostávají základní geometrické tvary a tělesa, využít můžete i šestiúhelníkové obklady.


Střídmé vybavení

Takto pojatý interiér nás vrací k samé podstatě bytí, nekomplikovanosti, jednoduchým tvarům, kráse materiálu. Purismus sice naznačuje střídmost, ale v moderním pojetí poskytuje zcela komfortní a pohodlné bydlení se všemi jeho atributy. Interiérem se prolíná čistota stylu a jasně dané linie. Tento přístup se odráží nejenom v zařizování obyvatelných místností, ale i v koupelně.Purismus v koupelně

Mimochodem, právě koupelna je ideálním místem, kde si tento styl můžete vyzkoušet tak trochu nanečisto. Puristický trend si vzali za svůj také designeři koupelnových baterií.A i když se na první pohled zdá, že jejich přístup postrádá kreativitu, právě koupelnové baterie jsou našlapané vlastnostmi, které více než stoprocentně zkvalitňují jejich uživatelům domácí pohodu. Do puristicky zařízené koupelny ovšem také patří velkoformátová keramická dlažba,stěny můžete obložit třeba sklem nebo imitací kamenného obkladu.

Skok do historie


Purismus se přihlásil o slovo v první polovině 20. století a neomezoval se pouze na architekturu a design, ale pronikl i do dalších výtvarných oblastí. Puristická jsou například raná díla francouzského architekta Le Corbusiera, který tento směr později převedl do podoby funkcionalismu.

Barevné pojetí


Bílá a černá jsou základní puristické barvy. Jenže pouze černobílý interiér by byl chladný, až neosobní. Nebojte se proto barevnou paletu rozšířit i o různé odstíny šedé nebo béžové barvy. Věci, kterým chcete dát prostor, lépe řečeno povýšit je na solitér, vyniknou lépe ve spojení s barevnými akcenty doplňkové barvy. A nezapomeňte, že povoleny jsou maximálně tři barvy.


Purismus myslí i na detaily, jedním z nich je například vodovodní baterie.Hlavně jednoduše.Světlá imitace.


Kontrasty vytáhnou váš interiér o třídu výš.