... Životní styl

o bydlení, interiéru,dekorace,dezingu,stavbě,hobby i zahradě. Inspirace a nápady pro volný čas...
Rady, tipy a návody pro každou ženu,ale i muže,vše ohledně domácnosti, zahrádky, domácích zvířat, úklidu, vybavení domácnosti, pokojových květin, přírody. Kuchyňské vybavení, dřevěné a plovoucí podlahy, linolea, dlažba, malování pokojů, rady a fígle na úklid, mytí oken…
Jak si zřídit zahrádku na balkóně, truhlíky a květiny
…Tvoření, ruční práce,výzdoba bytu...


Únor 2015

Malý byt v přírodním skandinávském stylu

21. února 2015 v 4:11 | eva |  - SKANDINÁVSKÝ
Ten, kdo si myslí, že do malého bytu si musíte pořídit "malý" nábytek. Ten je na velkém omylu! Podívejte se jak si spolu ladí malý byt, kulatý masivní jídelní stůl, dřevěná podlaha a velká rohová pohovka.

Při zařizování malého bytu v přírodním stylu vsaďte na bílou výmalbu celého interiéru. Notoricky známé pravidlo "světlá barva zvětšuje" opravdu funguje.
Přírodní styl je, kromě přírodních materiálů, postaven i na tématických doplňcích a proto se při výběru obrazů a ostatních dekorací raději poohlédněte například po fotografiích a obrazech v neutrálním ladění s motivy vody, stromů, kamenů, a kousků dřeva.
Pokud chcete, aby i malý interiér měl svůj styl, nesnažte se jej tak zvaně "oživovat" výraznými barvami. Masivní dřevěný stůl se židlemi, dřevěná podlaha a moderní kuchyňská linka bez úchytek fungují bezvadně i v neutrálních tónech.
Za stěnou u kuchyňské linky se skrývá lůžko na spaní a pracovní koutek. Jednoduchý nápad, jak předělit jednu místnost.

Imitace přírodního kamene ve světlé barvě si našla své místo v koupelně. Tento praktický dekor se spolu s jednoduchým stylem koupelny se sprchovým koutem bude snadno uklízet.

TIPY PRO MALÉ BYTY

21. února 2015 v 3:55 | eva |  INTERIÉR

Rozdělte svůj malý byt

Kombinujte barvy v jednotlivých částech pokoje

Vytvořit iluzi, že se v jedné velké místnosti nachází samostatný obývací pokoj a oddělná ložnice, nemusí být vůbec tak těžké, jak by se mohlo zdát. Stačí šikovně zkombinovat dva odlišné barevné odstíny. Pokud v té části pokoje, kterou používáte jako spací zónu, použijete třeba vaší oblíbenou kobaltově modrou barvu, pak část, která slouží jako obývací pokoj, natřete na tlumenou hnědou. Oblíbeným barevným kombinacím se meze nekladou.Příčky a žaluzie vytvoří v interiéru samostatné kouty

Skvělým řešením, jak z jednoho většího pokoje vytvořit několik menších, relativně samostatných zón, je použití příček. Vhodně zvolená příčka nebo kus nábytku s funkcí příčky - např. knihovna nebo skříň apod. - vytvoří v interiéru iluzi několika místností. Velmi oblíbeným materiálem pro tvorbu příček je mléčné sklo nebo průhledný plast, protože tak zabijete dvě mouchy jednou ranou: rozdělíte místnost na samostatné dimenze, ale díky prostupu světla zachováte iluzi celého velkého pokoje. Podobně vhodným materiálem pro příčky je ratan, bambus nebo žaluzie, které můžete zavěsit až ke stropu. Bez velkých nákladů a složitých rekonstrukcí tak získáte prostředek, kterým můžete změnit dimenzování místnosti podle potřeby.
Nábytek rozdělí velkou místnost na několik menších.


Použijte také stávající nábytek. Pamatujte přitom, že vhodné umístění jednotlivých kusů je "zády k sobě", protože tím nejlépe vznikne iluze dvou samostatných pokojů. Zkuste například umístit čelo postele proti zadní straně prádelníku nebo skříně - a rázem máte místo jedné ložnice komfortní interiér pro spaní a samostatnou šatnu!
Máte málo místa? Obraťte oči vzhůru!

Pokud se vám zda, že v interiéru už nemáte opravdu žádné místo, s nímž lze kreativně pracovat, podívejte se nahoru. Proč? Mnoho bytů, a zvláště těch starších a loftových, má totiž vysoké stropy. Proč tento prostor nevyužít? Pokud chcete získat více místa, můžete použít patrové postele a palandy. Nahoře budete spát a v dolní části patrové palandy vznikne malá, ale funkční pracovna se stolem, počítačem i tiskárnou.Nevěšte hlavu, pokud máte k dispozici pouze jednu větší místnost, a přitom toužíte po několika pokojích! Nezáleží na velikosti bytu ani jeho členění, které mu vtiskl architekt a projektant - záleží hlavně na vaší fantazii a chuti něco změnit. Pusťte se do toho!

SKANDINÁVSKÝ STYL

20. února 2015 v 13:18 | /cdn.bydleni.com/ |  - SKANDINÁVSKÝ

Toužíte po interiéru, který bude vzdušný a prosvětlený?


Pokud chcete svému domovu dát jedinečný vzhled,potom by vás mohl zajímat nábytek ve skandinávském stylu.Tedy ve stylu, který neustále připomíná přírodu.Z materiálu nejvíce využívá dřevo, a to dokonce syrového vzhledu.Dalším typickým znakem skandinávského stylu jsou jemné,neutrální barevné odstíny a velký prostor pro světlo.


Skandinávský nábytek - kvalita a preciznost

Pojem skandinávský nábytek začal vznikat v 60. letech minulého století na území Skandinávského poloostrova. Tento nábytek se úspěšně prodává až dodnes a stále se drží na výsluní. Skandinávské země jsou známé především svou precizností a právě tento stejnojmenný nábytek je toho důkazem. Při výrobě se klade důraz na kvalitu zpracování i design.
Skandinávský nábytek se těší své oblibě po celém světě zejména díky jeho vlastnostem,ke kterým patří zejména:

  • prvotřídní kvalita
  • jednoduchost
  • splňování nejpřísnějších norem ekologické výroby
  • čistý, nadčasový a funkční design
  • snadná montáž

Jednoduchost a umírněné barvy.

Skandinávský nábytek naplňuje koncepci skandinávského bydlení.
Drží se jednoduchého stylu a využívá přírodních materiálů.
Jeho barvy jsou velice umírněné.
Upřednostňují se neutrální tóny,
především přírodní odstíny nebo bílá barva,
která platí za nestárnoucí,
nadčasovou klasiku.
Tím, že interiér nepůsobí přeplněně a chaoticky,
ale k prostoru je velkorysý, bude vaše místnost působit vzdušným
a prosvětleným dojmem. Jednoduše z ní bude dýchat čistota.

Tradice, která trvá.


Skandinávský nábytek je příkladem známého rčení - v jednoduchosti je krása. A přitom je tato krása stylová a jedinečná. Tento typ nábytku nepatří módním výstřelkům, které vás za několik let omrzí a které budete skrývat na půdě. Skandinávský styl se nese v duchu tradice, která nezevšední. Nábytek splňuje veškeré nároky na každodenní používání a své popularity dosahuje také díky cenové dostupnosti pro každého.
Jak oživit šedou barvu

20. února 2015 v 10:03 | eva |  - SKANDINÁVSKÝ

Jednoduchá rada pro šedé kuchyně


.... šedá kuchyně s velkou pracovní plochou,žlutými dveřmi do špajzu ...

Většina z nás si o šedé barvě myslí, že je špinavá a nudná, a že s šedou barvou žádnou "díru do světa interiérů" neudělá. Pravdou ale je, že šedá je skvělá, nadčasová a v současné době velmi stylová. Ptáte se proč? Vzhledem ke svému neutrálnímu ladění nabízí šedá barva širokou škálu možností a barevných kombinací. K šedé můžete přidat opravdu jakoukoliv "silnou" barvu a vytvořit tak inspirativní interiér.
Tato zajímavá kuchyně, získala svůj mladiství, čerstvý vzhled díky kombinaci se žlutou barvou. Designérce se skvěle podařilo skloubit dohromady skandinávskou střízlivost, tradiční francouzský šarm, italskou mramorovou pracovní desku, úložné vitríny inspirované Čínou a moderní prvky v podobě industriálních lamp a nerezových spotřebičů. Každý, kdo vstoupí do této kuchyně je překvapen nejen zajímavou barevnou kombinací, ale především je inspirován elegancí, kvalitou a stylem. Zkuste to také! A pokud se vám nechce ztrácet čas pobíháním po obchodech, pak se můžete podívat na jednoduchou kombinaci šedé a žluté tak, jak ji nabízí například IKEA.


.... kuchyně v barvě šedi se žlutými doplnˇky ....... žluté dveře do špajzu ...