... Životní styl

o bydlení, interiéru,dekorace,dezingu,stavbě,hobby i zahradě. Inspirace a nápady pro volný čas...
Rady, tipy a návody pro každou ženu,ale i muže,vše ohledně domácnosti, zahrádky, domácích zvířat, úklidu, vybavení domácnosti, pokojových květin, přírody. Kuchyňské vybavení, dřevěné a plovoucí podlahy, linolea, dlažba, malování pokojů, rady a fígle na úklid, mytí oken…
Jak si zřídit zahrádku na balkóně, truhlíky a květiny
…Tvoření, ruční práce,výzdoba bytu...


„Dyzajnér“ do bytu, hůl do ruky? Jak máte zařízený domov?

24. prosince 2014 v 3:08 | eva |  ÚVOD
Valí se na nás ze všech stran.
Z televizí, časopisů… odborníci, kteří nám radí, jak si máme správně zařídit byt, abychom šli z dobou, nezaostávali, zkrátka abychom byli "in a trendy".
Mnoho z jejich rad je určitě dobrých a přínosných a pomohou člověku se správně zorientovat, kdo však některým těmto odborníkům vydá své bydlení napospas, mnohdy spláče nad výdělkem.

Důkazem jsou efektní proměny, které můžeme sledovat v televizních pořadech či rubrikách různých časopisů. Jistě, ne všechny dopadají katastrofálně, jsou i bytoví architekti, pro které je názor a přání zákazníka svaté. Bohužel je však i dost těch, kteří se prostřednictvím těchto mediálně populárních proměn chtějí hlavně zviditelnit a dát na odiv, jak originální a neotřelí umějí být.

To pak ve výsledku sledujeme byty, kde je vše dokonale sladěno, doslova od vypínače po záchodovou štětku, ale chybějí dostatečné úložné prostory a celkově se v nově upraveném bytě moc žít nedá. Na pohled a na ukázání to sice vypadá efektně, ale tím celá paráda končí.

Jenže byt je především domov, nikoli výkladní skříň nebo kóje v obchodním domě. Každý z nás dává přednost něčemu jinému, někdo má rád sklo a kámen, jiný potřebuje cítit teplo a útulnost a dává přednost dřevu a třeba i těm dnes tolik zatracovaným dečkám a "serepetičkám". Ani jedna z variant není špatná, jen ta druhá holt dnes není zrovna moderní.

Vzpomínám si, jak si mí rodiče za těžce ušetřené peníze koupili v roce 1972 novou obývákovou sestavu: Světlý lakovaný nábytek, který čítal šatní skříň, prosklený sekretář, knihovnu, stolek, jídelní stůl s židlemi a gauč a dvě křesílka. Celá rodina jsme z toho byli tehdy u vytržení a obývák se stal centrem veškerého dění.

Od té doby se nábytková móda několikrát změnila. Mé rodiče však všechny změny minuly. Pečlivě udržovali svůj pracně získaný obývací pokoj a i dnes, téměř po čtyřiceti letech je doslova jako nový. A stále vypadá pěkně a útulně. Pravda, gauč a křesla vzala léty užívání za své a musely být vyměněny, ale základ zůstává stále stejný.

Dnes je asi jiná doba. Kuchyň, kterou si člověk pořídil za velké peníze před patnácti lety, je dnes již totálně "out" a slabší povahy podléhají tlaku reklamy a zařizují si ji podle nejnovějších trendů. Možná zbytečně, kdo ví, jaká móda přijde za dalších, deset, dvacet let…

Jak jste na tom se zařízením svého domova vy? Patříte k těm, kteří se zařizují tak zvaně "na celý život", nebo vás těší své obydlí v pravidelných časových úsecích obměňovat a renovovat? A jakému stylu dáváte přednost? Sklo a kámen, nebo dřevo a teploučko? Pustili byste si do bytu architekta a dali mu zcela volnou ruku v zařizování vašeho bytu?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama