... Životní styl

o bydlení, interiéru,dekorace,dezingu,stavbě,hobby i zahradě. Inspirace a nápady pro volný čas...
Rady, tipy a návody pro každou ženu,ale i muže,vše ohledně domácnosti, zahrádky, domácích zvířat, úklidu, vybavení domácnosti, pokojových květin, přírody. Kuchyňské vybavení, dřevěné a plovoucí podlahy, linolea, dlažba, malování pokojů, rady a fígle na úklid, mytí oken…
Jak si zřídit zahrádku na balkóně, truhlíky a květiny
…Tvoření, ruční práce,výzdoba bytu...


Prosinec 2014

Královský interiér podle znamení Lva

26. prosince 2014 v 9:48 | eva |  - MODERNÍ
Není žádným tajemstvím, že lidé narození ve znamení Lva mají rádi krásné a překvapivé interiéry. Pokud mohou, dají přednost luxusnímu a klasickému stylu. Dobře se však cítí i v moderním interiéru, který se pyšní zajímavými a luxusními dekoracemi, jakými mohou být například originální lampy, obrazy a vázy.
Pokud to je jen trochu možné, měli by si Lvi vybrat vzdušné bydlení s velkými okny a vysokými stropy, které připomínají královské paláce. Krása, detail, prostor, barvy slunce, klasický nábytek ze vzácného dřeva a originalita - to vše jsou atributy, které Lvům umožňují cítit se ve svém domově příjemně a pohodlně. Toto vznešené znamení by si mělo pro svůj domov vybírat vznešené a harmonické kombinace barev.
Kromě modré, aristokratické fialové, šarlatové a ohnivě oranžové, by neměli zapomínat na jednoduchou kombinaci krémové a čokoládové. Při dekorování interiéru by se měli soustředit na reprezentativní část interiéru - obývací pokoj. V této místnosti by neměl chybět lví "trůn" například v podobě výjimečného křesla nebo sofa.
Vzhledem k dětské duši, která je tomuto znamení vlastní, nemůže žádný Lev opomenout dekorování dětského pokojíku.
Pro děti narozené v tomto znamení představuje tato místnost jejich království - nezapomeňte na to, aby byl prostorný a doplněný o zářivé tóny červené a oranžové, které tento prostor nabijí energií, sílou a autoritou.

.... OBÝVACÍ POKOJ
.... OBÝVACÍ POKOJ LUXUSNÍ STYL KLASICKÝ EXTRAVAGANTNÍ
... OBÝVÁK S KNIHOVNOU - EXTRAVAGANCE
.... OBÝVÁK S KRBEM
... VELKÁ MODERNÍ KUCHYNĚ - BÍLÁ A ČERNÁ
.... MODERNÍ KUCHYNĚ - ČERVENÁ KŘESLA
.... SKLENĚNÁ STĚNA - JÍDELNA - OBÝVÁK
.... LUXUSNÍ KOUPELNA - KŘIŠTˇÁLOVÝ LUSTR
.... LUXUSNÍ KRÁLOVSKÁ KOUPELNA
.... KOUPELNA SE ZRCADLOVOU STĚNOU
... DĚTSKÝ POKOJ - VELKORYSÁ ČERVENÁ POSTEL
... MODERNÍ DĚTSKÝ POKKOJ - EXTRAVAGANTNÍ STYL
..... POKOJ PRO CHLAPCE - LUXUSNÍ
.... MODERNÍ LOŽNICE - VELKÁ BÍLÁ POSTEL - KRB
.... LOŽNICE S KLAVÍREM


Dekorování podle znamení Vodnáře

26. prosince 2014 v 8:41 | eva |  - MODERNÍ
... Interiér Vodnáře má rád změnu a jistou dávku nepředvídatelnosti. Inspirací by proto mohl být eklektický styl s výraznou dávkou individualismu a jedinečnosti. Dekorování v tomto znamení nezná zkrátka hranic.
Prostor a světlo, velké otevřené místnosti bez oken a dveří, rozměrné balkony, podkroví s obrovskými okny, střešní zahrada - to vše má jednoho společného jmenovatele a tím je vzduch. Domov Vodnáře by měl být především vzdušný, převládat by měla bílá barva. Jako doplňkovou barvu lze zvolit perlově šedou, ocelově modrou, z materiálů pak dřevo a chrom.
Bílé stěny, bílá pohovka na bílém koberci, černobílé fotografie v bílých rámech, motiv šachovnice na polštářích, kobercích, dlaždičkách a kachlích, kombinace starožitných lamp s moderními plakáty nebo postel s nebesy v páru s minimalistickým křeslem - to vše by mohlo být poznávacím znamením domu Vodnáře.

... OBÝVACÍ POKOJ S MODROU STĚNOU
.... JÍDELNA - KUCHYNĚ - OBÝVACÍ POKOJ
.... JÍDELNA
... KOUPELNA - ŠACHOVNICE
.... DEKORACE VĚTEV
.... LOŽNICE S VÝRAZNĚJŠÍM CELKEM
.... KUCHYNĚ V PODKROVÍ

Dekorování interiéru podle znamení RYB

26. prosince 2014 v 7:28 | eva |  - MODERNÍ
Nikoho zřejmě nepřekvapí, že každá ryba se cítí nejlépe ve vodě. A nemělo by tomu být jinak ani v interiérech, ve kterém bydlí všichni narození v tomto znamení.
Voda a vodní motivy jsou pro Ryby více než vhodné.

Základní barvou Ryb je barva moře a mořské pěny. V návaznosti na vodní téma jsou to i odstíny akvamarínu, tmavé mořské modři, ale i duhové odstíny a zelenomodré kombinace. Ryba by měla také věnovat velkou péči výběru osvětlení. Raději zvolte jemnější, nepronikavé světlo a tlumenné tóny stínítek.

... JÍDELNA S VELKÝM AKVÁRIEM
Ryby by se měli obklopit rostlinami a dekoracemi, které vodu jakýmkoli způsobem připomínají. Ať už se jedná o obvyklé akvárium, obraz s vodopádem nebo skleněnou vázu s pískem a mušličkami nebo rákosím.
... LOŽNICE S TAPETOU RYBÍ ŠUPINY
Na zeď v ložnici můžete použít tapetu, která připomíná rybí šupiny.
... OBÝVACÍ POKOJ PRO RYBY
Ryba miluje kreativitu.
... MODRÝ OBÝVACÍ POKOJ
.... OBÝVACÍ POKOJ - CHODBA S VODNÍMY MOTIVY
.... EXTRAVAGANTNÍ MODRÁ LOŽNICE
.... OBÝVACÍ POKOJ- NÁBYTEK S OBLÝMI TVARY
Nábytek a bytové doplňky v domácnostech Ryb by měly mít kulaté křivky. Oblé tvary pomáhají udržet energii proudící v místnosti. Kruhový konferenční stolek, kulaté prostírání či ubrus, váza nebo mísy oblých tvarů, oválná zrcadla to je jen malo z toho, co by Ryby mohli ve svém domově využít.
..... OBÝVACÍ POKOJ S AKVÁRIEM

Pro citlivé ryby je velmi důležité vytvořit si v domě místo, kde budou moci uniknout od okolního ruchu a nerušeně odpočívat.


Ty Ryby, které vlastní nemovitost, by měly přemýšlet o vlastním rybníčku nebo jezírku. Dokonalým odpočinkem bude pro Rybu pořízení jaccuzi nebo parní lázně.
Moderní obývací pokoj

26. prosince 2014 v 5:39 | eva |  - MODERNÍ

Moderní obývací pokoj - jednoduchá elegance


Moderní obývací pokoj by měl být místem, v němž se bude každý člen rodiny i jakákoli návštěva cítit vždy pohodlně a volně. Moderní styl staví na jednoduchosti tvarů a linií, funkčním využití každého prvku a praktické stránce bydlení - a přesně takový musí být i váš obývací pokoj, počítáte-li se k příznivcům tohoto designu. Milovníci extravagantních obývacích pokojů dají pravděpodobně přednost okázalejšímu vybavení, ale vyznavači jednoduché krásy si přijdou na své!


Moderní obývací pokoj pro komfortní a stylové bydlení


V moderním obývacím pokoji, ať už se jedná o klasický obývák, podkrovní pokoj nebo obývák kombinovaný s kuchyní, slouží každý prvek svému účelu. Obvykle zde naleznete omyvatelné povrchy a velkoformátové dlažby místo velkých koberců. Na rozdíl od italských obývacích pokojů zde nemají místo designové výstřelky. Tomu je podřízen výběr stolů, sedaček, křesel, židlí, pohovek, taburetů, sofa, lenošek a veškerého nábytku. Jednoduchá elegance, která vyjadřuje vaši individualitu - to je moderní obývací pokoj.Citlivé interiéry podle znamení BERANA

25. prosince 2014 v 8:35 | eva
Dekorování ve znamení Berana

Beran je prvním znamením zvěrokruhu. Není tedy divu, že v životě Berana je touha být první, mít první (a často i poslední) slovo jednou z nejsilnějších charakterových vlastností. Aby se Beran ve své domácnosti cítil komfortně, měla by se tato silná vlastnost odrazit i ve způsobu dekorování. Beran by ve svém interiéru měl klást důraz na vše, co je vidět na PRVNÍ pohled.
..... VSTUPNÍ HALA
Kromě barvy fasády domu, okenních rámů, vstupních dveří a venkovních teras, by se měl Beran soustředit především na vstupní chodby a haly.
.... CHODBA SE ZRCADLEM

.... VSTUPNÍ CHODBA - ÚLOŽNÉ POLICE
Beran je tvořivé znamení. Většina lidí tohoto znamení miluje řemesla a nejlépe se cítí, když mohou být ve své pracovně a v poklidu tvořit rukama. Dobře vybavená pracovna nebo pracovní kout je téměř nutností pro každého Berana.
.... PRACOVNA - VENKOVSKÝ STYL

.... PRACOVNA - ÚLOŽNÉ POLIČKY
Pracovna by měla být vybavena všemožnými pomůckami, krabičkami, policemi a skříňkami, zatímco ostatní místnosti v interiéru mohou být zařízeny v jednoduchém, praktickém stylu, ale okořeněny uměleckými artefakty jakými jsou výjimečné obrazy, sochy, ručně vyrobené dekorace.
... OBÝVACÍ POKOJ - MODERNÍ STYL
Pokud je některý Beran například vášnivým kuchařem, pak by měl mít i dobře vybavenou kuchyň, ve které nesmí chybět hliněné a keramické předměty. Při výběru materiálů by toto znamení určitě mělo myslet na kov a železo.
.... PŘÍBORY

... KUCHYNĚ - TALÍŘ

.... JÍDELNA - VENKOVSKÝ STYL
Při výběru barev by se pak měli Berani soustředit především na různé odstíny šedé a nezapomenout na ohnivě červenou. Barvy ohně nejlépe vyjadřují vášnivou povahu Beranů!
..... MODERNÍ JÍDELNA - ETNO STYL
S ohněm souvisí i potřeba Berana být obklopen svíčkami, lucernami, ale pokud je to jen trochu možné, měli by si lidé v tomto znamení dopřát pohodlí především u krbu. Nezáleží na tom, zda bude v moderním nebo klasickém stylu. Beranům je nejlépe u každého krbu, ve kterém plane oheň!
.... EKLEKTICKÝ OBÝVÁK SE ZAJÍMAVÝM KRBEM

... MODERNÍ OBÝVACÍ POKOJ S VÝHLEDEM NA VERANDU

Moderní bydlení s luxusními orientálními doplňky

25. prosince 2014 v 6:29 | eva |  - MODERNÍ
Zajímavé moderní bydlení nemusí být chladné, prázdné a neútulné, jak se jistě často po právu traduje.
Stačí sáhnout po doplňcích v etno stylu. Přemýšlejte o heboučkém přírodním orientálním koberci nebo o velkém stříbrném tácu, umístěte je na správné místo a pocit prázdného interiéru je rázem pryč.
Co myslíte?

... JÍDELNA V BÍLÉ BARVĚ - MODERNÍ ETNO STYL
STŘÍBRNÉ TALÍŘE,MISKY
... BÍLÁ PODLAHA - VELKÝ MASIVNÍ STŮL
... POHOVKA V OBÝVACÍM POKOJI V ETNO STYLU S BÍLOU PODLAHOU
A PŘÍRODNÍM KOBERCEM
... ETNO POLŠTÁŘE V MODERNÍM BÍLÉM INTERIÉRU

Dekorování ve znamení Blížence

25. prosince 2014 v 5:32 | eva |  - MODERNÍ
Díky jedné z velmi pozitivních vlastností Blíženců - přizpůsobivosti, se lidé narozeni v tomto znamení budou cítit stejně dobře ve stanu jako v moderním designovém hotelu. Pokud si ale mohou vybrat, dávají přednost raději modernímu stylu.
... MODERNÍ VSTUP
Toto přátelské znamení, které má rádo kontakt s ostatními lidmi ( proto je také často zobrazováno v párech) by mělo dát přednost jednoduchému tvaru nábytku, doplněnému o zajímavé dekorace a umělecké předměty, které by měly být vybírány s velikou pečlivostí.
... OBRAZY DO INTERIÉRU
Jasný a přehledný, a také prostorný, veselý a světlý - takový by měl být interiér Blížence. Při výběru barev tedy nesmí chybět v interiéru žlutá a oranžová, doplněná o modrou a zelenou. Pozitivní barvy jsou nezbytností každého blíženeckého interiéru.
...JÍDELNA
... BAREVNÝ TALÍŘ
.... CHODBA
.... OBÝVACÍ POKOJ,MODERNÍ STYL- ŽLUTÉ LAMPY
Jelikož toto znamení vede aktivní společenský život, mělo by se soustředit především na společné prostory jakými jsou jídelny a obývací pokoje. Večeře s přáteli si žádá veliký masivní jídelní stůl se spoustou židlemi a místy k sezení. V obývacím pokoji nesmí chybět kvalitní pohovka. Každý, kdo navštíví Blížence, si může být jistý, že jej toto znamení přivítá s otevřenou náručí a bude se u něj cítit jako doma. Obývací pokoj s mnoha odkládacími stolečky není nic pro Blížence - zbytečně by bránily proudu konverzace.
... OBÝVACÍ POKOJ,MODERNÍ STYL - MODRÁ STĚNA
...JÍDELNA,MODERNÍ STYL - OBRAZY
I toto znamení potřebuje trochu soukromí a odpočinku o samotě, proto by si Blíženec měl určitě pořídit velké a měkké křeslo a výborně zásobenou knihovnu.
... KONZERVATIVNÍ STYL - KNIHOVNA

Bydlení pro náročnou ženu

25. prosince 2014 v 3:51 | eva |  - MODERNÍ
Moderní, luxusní apartmá, které je do posledního detailu zařízené tak, aby vyhovoval náročným požadavkům moderní úspěšné ženy, která miluje luxus a okázalost. Nemusíme se obávat přehnaného kýče. Naopak - pokochejme se dokonalým sladěním moderního bytu s charismatickou ženou, která má ráda překvapení.

OBÝVÁK PRO ŽENU


OBÝVÁK
OBÝVÁK - MODERNÍ


ŠATNA


CHODBA


CHODBA S ODKLÁDACÍM STOLEM VE FIALOVÉ BARVĚ

Moderní styl

25. prosince 2014 v 3:40 | eva |  - MODERNÍ

Moderní styl pro váš interiér


Ti, kteří mají rádi snadno omyvatelné povrchy, velkoformátové bezúdržbové dlažby místo koberců, rádi kombinují barvy, cítí se dobře v lesku nerezových kuchyní a kontrastních stěnách, neradi perou záclony, nedovedou si představit život bez myčky, pračky, televize, mikrovlnky a sušičky - zkrátka rádi spojují příjemné s užitečným, ti jistě najdou inspiraci v moderních interiérech.

Moderní styl - jednoduchá krása podřízená praxi
Moderní styl klade především důraz na funkční využití celého interiéru, na technologii a využití vestavěných spotřebičů, ale nerezignuje ani na osobitý vkus majitele. Podobně jako italský styl kombinuje jednoduché tvary a linie, ale místo k luxusní výjimečnosti a designovým výstřelkům, kloní se více k praktické stránce bydlení. Nechejte se inspirovat jednoduchou krásou!

Elegantní bydlení očima muže


... stylové pánské bydlení, které je inspirováno silnými motory, nablýskanou kapotou, pohodlnou kůží, nadčasovou strukturou masivního dřeva a moderní hladkostí nerezových ploch. Podívejte se na moderní bydlení, které by se líbilo i ženám.


OBÝVÁK S DŘEVĚNOU KNIHOVNOUCHODBA
MODERNÍ LOŽNICEKOUPELNABALKON

STYL

24. prosince 2014 v 4:04 | eva |  STYL
Styl

Styl (z lat. stilus, rydlo, sloh) znamená původně charakteristický rukopis, později specifický charakter výtvarných děl a uměleckých předmětů (sloh), hudby (žánr) nebo i jiných lidských činností. Styl může charakterizovat umění určité doby (gotický, barokní styl nebo sloh), určitého prostředí (rustikální styl), určitého umělce (jeho "rukopis") nebo vůbec určitého člověka ("to není v jeho stylu"). Odborník může podle stylu rozpoznat, z jaké doby, z jakého prostředí, případně od kterého autora dané dílo pochází, i když je předtím nikdy neviděl nebo neslyšel.

V ještě širším smyslu může styl znamenat druh provedení, například v tanci, druh sportu ("zápas ve volném stylu") a podobně.

Odtud také stylový (např. stylový nábytek, stylová restaurace), odpovídající určitému prostředí a stylu.

Téhož původu jsou i další slova:

stylizace a stylizovat, ve výtvarném umění redukovat předmět na jeho charakteristické rysy
stylistika, v jazykovědě nauka o literárním vyjadřování